גזים בתינוקות קטנים

כל אם או אב וכמובן שניהם גם יחד מכירים את תקופת הקוליק בחייו של הרך הנולד. מהו הקוליק? על מה אנחנו מדברים? קוליק הם הגזים שחווים ההורים והצינוק הקטן גם יחד בחודשי בשבועות הראשונים לחיי הרך הנולד. כמה שבועות? עד כמה חמורה תהיה התופעה ואם בכלל? מאד אינדיבידואלי, נע על סקאלה של בין לא קיים לחומר מאד ופוגע קשות באיכות החיים של המשפחה, לפחות לכמה שבועות.
ראשית חשוב לפתוח בהסבר קטן אודות הסיבות לתופעה. התינוק נולד שלם כמובן, אך מערכות גופו מתפתחות ומתבשלות אט אט. יש לזכור כי עד רגע הלידה, מערכת הנשימה ומערכת העיכול היו לא פעילות באופן מלא וניזונו מאספקת חומרים דרך האם דרך צינור הטבור ובתווך השלייה. כשהתינוק נולד משתנה שיטת ההזנה ומערכת העיכול מתחילה להתמודד עם מימד חדש: עיכול חומרי גלם. מערכת העיכול הבלתי בשלה אוספת המון גזים בשבועות הראשונים ולמשך פרק זמן שנע בין שלושה שבועות לחודשיים לערך הגזים גורמים לכאבי בטן גדולים ונפיחות שמסבים לתינוק סבל רב וכשהתינוק סובל, כל המשפחה בעניין, בדרך כלל זה גם קורה לעת ערב.
התקפת גזים היא תופעה יום יומית, אין תרופה ממשית לעניין, ישנם מספר תכשירים, צמחים ואמצעים אשר מסוגלים להקל קמעה, אך התינוק חייו לעבור דרך הדברים ולחכות לפעולת מעיים חלקה יותר. בעת התקפת גזים התינוק

Comments are closed.