גזים בתינוקות קטנים – חלק 2

בוכה ללא הרף, הוא סובל מכאבים חזקים וחוסר שקט ונמצא רוב הזמן על הידיים, הורים לתינוקות שסובלים מקוליק סובלים מכאבי גב שנובעים מההרמה הממושכת על הידיים והטלטול העדין שמעט מרגיע ומתשתש את הכאב. היה נפלא לו היו פותרים את הבעיה להורים וממציאים סוג של במות הרמה שיסייעו לזמן הממושך על הידיים או במות הרמה ונדנוד שיסייעו להם.
ההתמודדות של ההורה עם הנושא היא טראומה בפני עצמה וההתמודדות עם המצב לא קלה אך נקודת האור של הדברים היא שיום בהיר אחד זה פשוט נפסק, נעלם כלא היה, התינוק לא זוכר דבר וההורים מתייגים זאת כזכרון לא נעים, אך לא יותר מזה. בעצם לא קורה כלום בזמן הקוליק, חוויה של כאב ולחץ אשר נובעים מגופו הקטון של התינוק, סוג של תחושה פיזית שלו היתה מתרחשת אצל אדם בוגר או אפילו נער מעיר היתה חולפת בנקל מבלי להסב לעניין חשיבות יתרה.
אפשר לטפל בתקופת הקוליק ובתסמינים הנלווים. אך כדאי לייחד לכך פרק נפרד. לא מאד מסובך, לא צריך להיות מומחה של בניית בריכות שחייה. צריך קודם כל להצטייד בהמון סבלנות, תכונה שממילא תהיה יותר מיעילה לאורך כל הדרך ההורית שלכם ובעיקר להכיר מהם הדברים שמקלים מעט על התינוק את ההתקפה. יש לשים לב לשעות ההנקה, התנוחות ואם נותנים תחליפי חלב, אז גם לשים לב להשפעת מוצר חדש על התינוק.

Comments are closed.