רגישות של הריון – חלק 2

אין צורך שתשתמש בסוגים שונים של כלים סניטריים, אבל בכל זאת כדאי שתנסה לדאוג כמה שיותר לסביבתה, שתהיה נקייה מכל גורם שעשוי לגרום לה לחלות וכך גם לסכן את תינוקה חסר האונים.

בשעת לידה הסיפור הוא אחר לגמרי. החובה בשימוש של כלים סניטריים היא בחשיבות עליונה וחדר לידה צריך להיות מצוחצח ונקי עד ליסוד. הנשימה הראשונה של התינוק צריכה להיות טהורה ונקייה וכן גם אזור הניתוחים צריך להיות מוגן מפני כל גורם מזיק. בימים עברו, תהליך הלידה היה מאוד מסוכן, דווקא בגלל שלא היו תנאים מספיק היגייניים, ונשים רבות נפטרו בשעת הלידה, כאשר לעיתים קרובות התינוק אף מת ביחד איתם. כך בתקופת הביניים, בכל משפחה היו נולדים עשרות ילדים, אך פחות מחצי היו שורדים, גם משום שהיו מחלות רבות, גם משום שהנשים לא ידעו לשמור על בריאותן כמו שצריך, וגם בגלל שבסופו של דבר, רבים מן הנשים נפטרו בשעת הלידה עצמה.

לכן בפעם הבאה שתיתקלו באישה בהריון, יש לדאוג לשמור עליה מכל פגע רע, יש לעזור בכל מבוקשה, ובמיוחד אם מדובר באים ילדכם, דעו כי מחובתכם לדאוג לבריאותה, לניקיון אזור המחייה ולדאוג שתוכל באופן מאוזן ובריא, משום שחיי התינוק תלויים בדרך החיים אותה מנהלת האישה הנושאת את תינוקה. כך בעזרת דאגה נכונה, היא תוכל ללדת את התינוק בצורה רגועה ושלמה.

Comments are closed.